قرار دادن CPU در حالت تک هسته ای

برخی بازیهای قدیمی با سیستم های جدید چند هسته ای به خوبی اجرا نمی شوند که از علائم این بازیهای می توان به لگ تصویر، انیمیشن سریع در برخی صحنه ها و یا هماهنگ نبودن صدا و تصویر اشاره کرد.
شما می توانید این مشکل را با دستور به CPU حل کنید به طوری که با تنظیمات cpu affinity میتوانید اجرای بازی را در حالت تک هسته ای قرار دهید.

ساده ترین روش برای انجام این کار، اجرای بازی و سپس باز کردن task manager (فشردن سه دکمه CTRL+ALT+DEL) بر روی پروسس بازی کلیک راست کنید و از تب processing به تنظیم set affinity option بروید. اگر چه این روش همیشه مشکل شما را حل نمی کند اما یکی از روشهایی است که باید آن را تست کنید.
یکی دیگر از ترفندهای اجرای اینکار تنظیم فرایند steam.exe است؛ مانند روش بالا بر روی این پروسس راست کلیک کنید و سپس بر روی زیر منوی set affinity کلیک کنید و اگر چند هسته در حال کار کردن هستند، تیک یک از آنها را باقی بگذارید و بقیه را بردارید.

به یاد داشته باشید در هر بار اجرای بازی می بایست این کار را انجام دهید چرا که با هر بار ریستارت سیستم، دوباره تنظیمات به حالت اول بر می گردند و بازی در حالت چند هسته ای اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *