مسئله پراکندگی بازی‌های کامپیوتر با توجه به عرضه Steam تا حد زیادی بر روی ویندوز حل شد، اما با این همه برنامه Valve آنقدرها هم تعریفی نیست و همیشه مشکلاتی را به همراه دارد.
استیم را بسیاری از کاربرانی که به بازی‌های کامپیوتری علاقه دارند می‌شناسند و می‌دانند یکی از مهم‌ترین کاربردهای استیم، مدیریت و دانلود بازی‌های اورجینال از فروشگاه‌ آنلاین است. علاوه بر این‌ها، کاربران می‌توانند با ساخت اکانت استیم، به دموی بازی‌ها دسترسی داشته و همچنین نسخه‌های Early Access بازی‌ها را نیز امتحان کنند اما اگر می‌خواهید بدانید استیم چیست؟ حتما مطلب راهنمای استفاده و آشنایی با Steam را مطالعه کنید. با توجه به پیچیدگی این برنامه، گاهی اجرای آن با خطا مواجه می‌شود که در این پست قصد داریم روش‌های مختلف حل این مشکل را به شما آموزش دهیم.

ابتدا وضعیت سرورهای Steam را چک کنید

وضعیت سرورهای Steam

وقتی این سرویس قطع می‌شود، اولین چیزی که به ذهن شما می‌رسد مشکل دار شدن کامپیوترتان است و تلاش می کنید تا یک راه حل پیچیده برای مشکل به وجود آمده پیدا کنید.
این کار را با خود نکنید و ابتدا به سراغ وضعیت سروهای Steam از طریق آدرس Steamstat.us بروید. گاها پیش می‌آید که برای بهینه‌سازی ، سرورها برای ساعتی قطع می‌شوند.

وقتی برنامه را اجرا می‌کنید اتفاقی نمی‌افتد؟

وقتی Steam را اجرا می‌کنید، این برنامه به چند پروسس مختلف تقسیم می‌شود تا بهتر اجرا شود. گاهی موقع اجرای Steam در بعضی از این پروسس‌ها با ارور مواجه می‌شوند که باعث می‌شود چند باره اجرا شوند. این خطاها گاهی حتی برای شما نمایش داده نمی‌شوند و به همین علت شما متوجه بروز آن‌ها نمی‌شوید. به همین خاطر دوباره برای باز شدنش برنامه را اجرا می‌کنید و مشکلات دو چندان می‌شود.

پروسس های Steam در Task Manager
بیشتر اوقات این مشکل از آن جهت به وجود می‌آید که پروسس‌های مختلف برنامه اجرا شده اما رابط کاربری اجرا نمی‌شود. برای این کار به Task Manager بروید و تمام پروسس‌های مربوط به استیم را ببیندید و سپس دوباره برنامه را اجرا کنید.
خطا هنگام بارگزاری SteamUI.dll
یکی دیگر از مشکلات رایج خطای SteamUI.dll است. برای این مشکل چند راه حل وجود دارد. اولین کار این است که Steam را گول بزنید و به آن بقبولانید که شما در حال استفاده از نسخه‌ی آزمایشی هستید. برای اینکار به پوشه‌ای که برنامه در آن نصب شده بروید. مثل : C:\Program Files\Steam” by default.
روی Steam.exe کلیک راست کرده و یک میانبر بسازید. سپس روی میانبر کلیک راست کرده و به Properties بروید. در قسمت Target عبارت -clientbeta client_candidate را به آخر آدرس اضافه کنید. در نهایت آدرس شما باید چیزی شبیه به این شود: “C:\Steam\Steam.exe” -clientbeta client_candidate

تغییر آدرس میانبر Steam

چاره آخر: نصب دوباره بدون پاک شدن اطلاعات
یک راه حل ساده برای نصب سریع برنامه بدون اینکه مشکلی برای اطلاعات شما پیش بیاید وجود دارد. به پوشه‌ای که Steam را در آن نصب کرده‌اید بروید و همه چیز غیر از Steam.exe، steamapps و userdata را پاک کنید. سپس روی Steam.exe دبل کلیک کنید و بگذارید فایل‌های جدید دانلود و دوباره نصب شوند. این راه حل مطمئنا مشکل شما را حل خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *