افزایش کاربران بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds

نوشته شبنم رفیعیان در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۷

در حالی که روز های پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی را پشت می گذاریم، سایت استیم طی گزارشی آمار دقیقی از تعداد کاربران بازی PUBG در سال جاری را منتشر کرده است.
بر اساس آماری سایت استیم از تحلیل های Steam Charts منتشر کرده است، می توانیم به طور دقیق و با جزئیات کامل به آمار و ارقام مربوط به بازی PUBG در شبکه استیم نگاهی بیندازیم. طبق این آمار، بیشترین میزان رشد و استقبال از بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds مربوط به ماه ژانویه ۲۰۱۸ میلادی (دی و بهمن ۹۶) است. در این ماه، تعداد کاربران بازی PUBG به بیش از ۳.۲ میلیون کاربر رسیده بود؛ تعداد بازیکنان آنلاین همزمان هم در ژانویه ۲۰۱۸ بیش از ۱.۵ میلیون نفر بود که افتخار بزرگی را برای سازندگان بازی PUBG به ارمغان آورده است؛ اما از این ماه به بعد، این بازی روند نزولی را طی کرد تا جایی که در ماه نوامبر (آبان و آذر ۹۷) تعداد کاربران بازی PUBG به ۸۹۶ هزار نفر و تعداد بازیکنان آنلاین همزمان هم به ۴۱۸ هزار نفر رسید.
به عبارتی می توان گفت که این بازی ۷۳ درصد از بازیکنانش را از آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی تا یازدهمین ماه آن، از دست داد و این یک ضربه سنگین به سازنده بازی PUBG است.
با این حال، آخرین ماه سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۶ درصدی برای این بازی در شبکه استیم همراه بوده است. تعداد بازیکنان بازی PUBG تا واپسین روز های ماه دسامبر (آذر و دی ۹۷) به عدد ۱.۱ میلیون نفر رسیده است. این در حالی است که از اولین روز ماه دسامبر تا امروز حداکثر تعداد بازیکنانی که بصورت همزمان در این بازی آنلاین بوده اند، به نزدیکی ۴۴۲ هزار نفر رسیده است.
با توجه به بهبود هایی که بازی های Dota 2 و CS: GO داشتند، بازی PUBG توانست یک پایان خوش در سال ۲۰۱۸ میلادی را به نام خود ثبت کند.
بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه های شخصی و موبایل ها (اندروید و iOS) در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *