بازی Imperator Rome به زودی منتشر خواهد شد

نوشته شیما رنجبر در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۷

طی آخرین اخبار موسیقی، در جریان رویداد PDXCON 2018 در شهر استکهلم کشور سوئد، کمپانی پارادوکس اینتراکتیو بازی Imperator: Rome را معرفی کرد. این بازی شامل نقشه‌ای است که تمام مناطق از بریتانیا تا هند را پوشش می‌دهد و از اشیا و حیوانات در آن در طیف و مدل‌های مختلفی وجود دارند. شخصیت‌های بازی هم دارای درجه های مختلفی از وفاداری هستند و حتی امکان برقراری جنگ داخلی هم در این بازی وجود دارد.
همان گونه که گفته شده است بازی Imperator: Rome تنها به دوران اوج قدرت رم باستان محدود نمی‌شود، بلکه به همه‌ی دورانی که آتن با شکوه و با عطمت بود اشاره دارد.
با توجه به گفته سازندگان بازی Imperator: Rome دارای نقشه‌ای بسیار وسیع است که تمامی محیط‌های بریتانیا تا هند را پوشش می‌دهد.
همچنین در زیر می‌توانید برخی از ویژگی‌های بازی Imperator: Rome را مشاهده کنید.

  برخی  ویژگی ها و اطلاعات بازی که لازم است بدانید
  • خط زمانی: Imperator در سال ۳۰۴ قبل از میلاد یا  ۷۵۳ سال قبل از میلاد که سال پایه گذاری رم است دور های زمانی بازی خواهد بود و پایان این خط زمانی در اوایل آغاز دوران Common Era (عصر مشترک) است. تیم سازنده احساس می کند که بازی همانند سفر در دوران رم است و اینکه شما خودتان امپراطوری خود همچون رم را به قدرت و شکوه برسانید حس خوبی به شما می دهد!
  • نقشه بازی: شامل بریتانیا تا دیوار هادیان، سراسر شبه قاره هند و تبت، و همچنین از قسمت های پایین اسکاندیناوی تا اتیوپی! این نقشه به استانهایی که هر یک از آنها به یک شهر اختصاص دارد، تقسیم شده است که بیش از ۷۰۰۰ تا هستند. در حال حاضر بیش از ۴۰۰ کشور قابل بازی وجود دارد!
  • دین: مسیحیت در بازی وجود ندارد، با این وجود بسیاری از مذاهب مختلف بر اساس منطقه وجود خواهد داشت. در کل می توان نتیجه ای که گرفت تنش های مذهبی و اهمیت مذهب که در دیگر بازی های این سبک وجود دارد، ممکن است به یک مکانیک و یا یک ویژگی اصلی در بازی Imperator نشود.
  • انواع دولت: سه نوع حکومت وجود خواهد داشت. سلطنتی، قبیله ای و جمهوری که هر کدام به مکانیک و سبک بازی شما مربوط است.
    برای مثال، ما می دانیم که جمهوری ها می توانند شامل پنج جناح باشند که هر کدام دارای برنامه ها و اهداف خود هستند. دستور ها و قوانین جدید باید از طریق مجلس سنا به تصویب رسیده و به سرعت و آنی توسط خود شخص ما قابل اجرا نیستند و حتی در مورد اعلام جنگ هم باید به تصویب مجلس برسد. حکمرانی قبیله ای به طور کلی برای جناح های کوچک و ضعیف است اما آنها می توانند هر آنچه را که می خواهند در هر زمانی به تصویب برسانند و آن را انجام دهند.
  • مدیریت شخصیت: بازی سرشار از شخصیت‌های مختلف با مهارت‌ها و صفات مختلف است که با گذر زمان، روند رفتاری آن‌ها نیز متفاوت می‌شود. آن‌ها توانایی حکمرانی حکومت شما، حکمرانی بر استان‌ها و رهبری ارتش‌تان را دارند و این موارد به شما بستگی دارد که چگونه آن‌ها را هدایت خواهید کرد.
  • جمعیت‌های گوناگون: شهروندان، آزادگان، قبیله‌های مختف و برده‌ها مواردی هستند که جامعه شهری بازی Imperator: Rome را تشکیل داده‌اند. هرکدام از موارد ذکر شده، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم خودشان را دارند. مهم نیست آن‌ها در کدام بخش از حکومت شما قرار دارند؛ سعی کنید همیشه آن‌ها را خشنود نگه دارید؛ زیرا نقش مهمی در موفقیت شما ایفا خواهند کرد.
  • تاکتیک‌های مبارزه: قبل از شروع هر مبارزه، رویکرد مناسبی در مقابل حیله‌گری‌های دشمنان از خود نشان دهید تا پیروز میدان باشید.
  • سنت‌های نظامی: هرتمدن بازی یک روش مختص به خود برای جنگیدن دارد. برای مثال رومی‌ها و سلت‌ها (گروهی از مردم هندو اروپایی که به زبان سلتیک آشنایی داشتند) روش‌های مختلفی برای جنگیدن دارند و گزینه‌های شما برای جنگیدن نیز متفاوت خواهد بود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *