اگر شما کمی با حوزه گیم آشنا باشید، حتما نام فروشگاه استیم را شنیده اید. استیم یکی از بزرگ ترین پلتفرم و فروشگاه اینترنتی بازی های رایانه ای شخصی می باشد که حدود ۱۶ سال پیش تاسیس شد. این پلتفرم در طول بیش از یک دهه از فعالیت خود به فروش نسخه های دیجیتالی بازی های ویدیوئی برای رایانه‌های شخصی مشغول بوده و اخیرا نیز تجربه انجام دادن بازی ها را به صورت چند نفره به کاربران ارائه می کند.

این پلتفرم فارغ از فروش نسخه دیجیتالی بازی های ویدیویی برای پی سی، امکان تجربه بخش چندنفره آنلاین را برای بازیکنان نیز فراهم کرده و با توجه به تنوع امکانات آن از جمله سطح امنیتی فوق العاده بالا و پشتیبانی از اکثر ارزها، در میان کاربران رایانه شخصی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.
چندی پیش کاربری به نام amusedsilentdragonfly با ثبت نام در استیم، تعداد کاربران این شبکه را به رقم یک میلیارد رسانده و پلتفرم استیم رکورد جدیدی در زمینه تعداد حساب های کاربری را از آن خود کرده است. طبق گزارش Steam ID Finder، تعداد کاربران استیم در روز یکشنبه ۸ اردیبهشت امسال (۲۸ آوریل) از مرز یک میلیارد نفر عبور کرده که بی شک یک رقم قابل توجه است.

این گزارش بدان معنا نیست که شبکه استیم چیزی در حدود یک میلیارد کاربر فعال و منحصر به فرد دارد، چرا که برخی از افراد به جای ثبت یک حساب کاربری، چندین حساب مختلف در استیم باز کرده اند. علاوه بر این، حساب های کاربری غیرفعال و مسدود شده نیز در این گزارش در نظر گرفته شده است. با این وجود، بد نیست بدانید که تعداد جمعیت انسان ها در کره زمین نزدیک به ۷ میلیارد نفر تخمین زده شده که این موضوع در مقایسه با تعداد حساب های کاربری استیم، می تواند محبوبیت فوق العاده بالای این شبکه را به رخ بکشد.
فروشگاه تازه تاسیس اپیک گیمز همچنان در تلاش رقابت با شبکه بزرگ استیم است و برای خلق چنین جامعه بزرگ و جذب بازیکنان و پی سی بازها، هر هفته بازی های رایگانی را به کاربران خود هدیه می دهد و از طرف دیگر، عناوین بزرگی همچون The Division 2، مترو اکسدوس و Borderlands 3 را به انحصار خود درآورده است.
آخرین گزارش منتشر شده از سوی شرکت ولو حاکی از آن است که شبکه استیم نزدیک به ۴۷ میلیون کاربر فعال روزانه دارد. همچنین، تعداد کاربران فعال ماهانه این شبکه از مرز ۹۰ میلیون نفر عبور کرده و این شبکه موفق به ثبت رکورد ۱۸.۱ میلیون بازیکن همزمان نیز شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *