رفع مشکل دانلود بازی ها در استیم

نوشته شیما رنجبر در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

اگر تا به حال سعی کردید یک بازی حجیم داخل استیم دانلود کنید و به خاطر حجم زیاد و سرعت پایین و یا اینکه فقط به صورت شبانه می توانید دانلود کنید، دانلودتان تا چند شب طول کشیده است شاید به مشکل صفر شدن حجم دانلودی خورده باشید و مجبور به دوباره دانلود کردن بازی شده باشید، مسلماً این یکی از دردناک ترین مشکلات استیم به شمار می رود خصوصا اگر چیزی به پایان دانلودتان باقی نمانده باشد.
از آنجایی که این مشکل، دردسر زیادی برای کاربر ایجاد خواهد کرد بنابراین به سرعت راه حل آن را به شما خواهیم گفت، پس با استیم گیفت کارت همراه باشید.
اما قبل از ارائه راه حل، همانطور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است اگر می خواهید یک بازی حجیم دانلود کنید، به شما پیشنهاد می کنیم پس از شروع دانلود روی اسم بازی راست کلیک کنید و به گزینه Properties بروید و در سربرگ Update  بخش Automatic Update را روی گزینه only Update this game when i launch it قرار بدید تا دیگر به چنین مشکلی بر نخورید.

راه حل :

۱- اول از همه شما باید appid بازی که در حال دانلودش هستید رو بدانید برای اینکار می توانیم اسم بازی مورد نظر را در سایت https://steamdb.info  جستجو کنید و بعد بازی مورد نظر را از لیست ظاهر شده را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید در صفحه ظاهر شده در قسمت بالا متن جلوی Appid را کپی کنید و سپس از منوی سمت چپ روی گزینه Configuration کلیک کنید در بخش Configuration متن جلوی installdir را هم کپی کنید ( بعدا به آن نیاز پیدا خواهید کرد ).

۲- سپس به آدرس F:\SteamLibrary\steamapps\downloading برید ( در اینجا پوشه SteamLibrary من در درایو F قرار دارد شما به درایوی که SteamLibrary را در آنجا ساختید وارد بشوید.

۳- حالا از میان پوشه های موجود در پوشه downloading دنبال پوشه ای با نام همان Appid که دربالا پیدا کردید بگردید و کل پوشه را cut و در یک شاخه عقب تر یعنی داخل steamapps  جایگزاری کنید.

۴- حالا وارد برنامه Steam استیم بشید و در آنجا بازی که درحال دانلود آن بودید را Uninstall کنید.

۵-  سپس به پوشه steamapps برگردید و فایلی که cut کرده بودید را مجدداً cut کنید و در پوشه common جایگزاری کنید حالا نام پوشه جایگزاری شده را به نامی که در مرحله که جلوی installdir کپی کرده بودید تغییر دهید.

۶- حالا به استیم برگردید و بازی که در حال دانلود آن بودید را دوباره نصب کنید پس از گذشت چند دقیقه استیم فایل های موجود را پیدا کرد دوباره شروع به دانلود می کند و خواهید دید که دانلود شما از همان جا که بوده دوباره شروع می شود.

همیشه از قدیم شنیده ایم که پیشگیری بهتر از درمان است پس اگر می خواهید یک بازی حجیم دانلود کنید پس از شروع دانلود روی اسم بازی راست کلیک کنید و به گزینه Properties بروید و در سربرگ Update  بخش Automatic Update را روی گزینه only Update this game when i launch it قرار بدید تا دیگه به این مشکل بر نخورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *