سخت افزار های Steam با مک سازگار نیست

دسته بندی : بلاگ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ حسین سامقانی

شبکه بازی Steam همواره گزارش هایی را از سخت افزارهای مورد استفاده کاربران خود منتشر می سازد. این گزارشات بسیار مورد توجه هستند چرا که بیش از ۱۲۵ میلیون حساب کاربری در استیم وجود داشته و میلیون سخت افزارها بدان متصل می شوند. Steam به تازگی گزارش ماه ژوئن خود را منتشر کرده است. این گزارش حاوی مطالب بسیار جالب توجهی است. در آخرین گزارش استیم، کارت گرافیک های NVIDIA GeForce به عنوان محبوب ترین GPU توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. کارت گرافیک GTX970 در گذشته پر استفاده ترین کارت گرافیک، توسط کاربران این شبکه بود؛ هم اینک کارت گرافیک GTX1060 به عنوان پر استفاده و محبوب ترین کارت گرافیک، جایگزین GTX970 شده است. کارت گرافیک GTX970 یک سال پیش و با قیمت ۳۲۹ دلار در بازار بود. سپس کارت گرافیک میان رده دیگری از این شرکت با نام GTX1060 معرفی شد که با قیمت زیر ۲۵۰ دلار، بهترین جایگزین برای آن به شمار می رفت. اما سرعت رشد GTX1060 نشان می دهد که این محصول حتی محبوب تر از کارت گرافیک GTX970 بوده است. و حالا اعلام شده است که این سخت افزار ها هیچکدام با مک سازگار نیستند و خریدارانی که از مک استفاده می کنند باید تا سازگار شدن آن صبر نمایند.

استیم لینک که باعث می شود شما بازی های خود را از روی مک و پی سی برروی تلویزیون استریم کنید نیز با مک مشکل خواهد داشت و کسانی که آن را نیز پیش خرید کرده اند، نمی توانند از آن استفاده کنند این مشکل در کنترلر نیز وجود دارد و نمی توان از کنترلر نیز استفاده کرد زیرا که دو جویستیک آن (که در این کنترلر نقش موس را بر عهده دارد و وسیله ای و تکنولوژی درون آن نیز ما ببین لمسی و دستی است) با مک ستزگاری ندارد.

اما از آنجایی که طرفداران از این موضوع بسیار ناراحت می باشند والو برای این دسته از افراد هدیه ای در نظر گرفته است، این هدیه یک بسته ی کامل از تمامی بازی هایی است که توسط والو منتشر شده است و قیمتی معادل ۱۰۰ دلار دارد(در حالی که تخفیفی شامل حالش نشود) پس هدیه ای خوبی می باشد برای کسانی که مک دارند.

این اخبار در طی ایمیلی به تمامی پیش خرید کنندگان اعلام شده است و همچنین نیز اعلام شده است که فرصت زمان برای پس دادن کنترلر از ۱ ماه به دو ماه افزایش یافته است تا افراد با خیال راحت تری از آن استفاده کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *