نتایج نظرسنجی ماه ژوئن استیم منتشر شد:

دسته بندی : بلاگ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ حسین سامقانی

مانند رسم ماهانه استیم، این فروشگاه عرضه دیجیتالی عناوین رایانه‌های شخصی با برگزاری نظرسنجی در ماه ژوئن سال جاری، اقدام به جمع آوری اطلاعات جدید در رابطه با سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده توسط کاربران خود کرده و نتایج آن را در اوایل ماه جدید منتشر کرده است.جدیدترین سیستم عامل شرکت مایکروسافت یعنی نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰، طبق نتایج منتشر شده از نظرسنجی ماه ژوئن استیم محبوبترین سیستم عامل میان کاربران این فروشگاه محسوب می‌شود. در کنار ویندوز ۱۰، محصولات شرکت‌های انویدیا و اینتل کمی تسلط خود بر سیستم‌های کاربران استیم را افزایش داده‌اند.

نتایج نظرسنجی ماه ژوئن استیم :

همانطور که در تصاویر بالا شاهد بودید، ۵۶٫۷۱ درصد کاربران استیم از کارت گرافیک‌های شرکت انویدیا استفاده می‌کنند، در حالی که ۲۵٫۱۴ درصد کاربران این فروشکاه از کارت گرافیک‌های شرکت AMD جهت تجربه بازی‌های خود بهره می‌برند. ۱۷٫۷۷ درصد باقی مانده نیز از کارت گرافیک‌های اینتل استفاده می‌کنند. در مقایسه با نتایج نظر سنجی ماه مه استیم، انویدیا با ۰٫۰۸ درصد افزایش سهم و AMD با ۰٫۳۰ درصد کاهش مواجهه شده است.

حدود ۷۷٫۱۷ درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی ماه ژوئن استیم پردازنده‌های اینتل را ترجیح داده‌اند، در حالی که ۲۲٫۸۳ درصد کاربران از پردازنده‌های AMD استفاده می‌کنند. به عبارتی اینتل با ۰٫۴۰ درصد افزایش و AMD با مقدار مشابه‌ای کاهش مواجه شده است.


جدا از نوع پردازنده مورداستفاده توسط کاربران، ۴۷٫۷۶ درصد کاربران از پردازندهای دو هسته‌ای و ۴۵٫۵۰ درصد کاربران از پردازنده‌های چهار هسته استفاده می‌کنند. تنها ۴٫۵۶ درصد کاربران از پردازنده‌هی بالای ۴ هسته و تنها ۲٫۰۶ درصد کاربران همچنان از پردازنده‌های تک هسته استفاده می‌کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *