قابلیت Remote Play Together به دوست‌داران بازی‌های چندنفره محلی اجازه می‌دهد آن‌ها را به‌شکل آنلاین هم تجربه کنند.
هرچند سال‌ها است بازی‌های آنلاین بخش گسترده‌ای از بازار را از آن خود کرده‌اند ولی هنوز هم آثار چندنفره‌ای تولید می‌شوند که نه به‌شکل آنلاین، بلکه به‌صورت محلی و تنها روی یک پلتفرم قابل بازی هستند. دراین‌میان به‌نظر می‌رسد شرکت ولو (Valve) برنامه‌هایی برای ارائه‌ی تجربه‌ی آنلاین این‌گونه بازی‌ها روی استیم (Steam) دارد و قرار است به‌زودی آن را ارائه کند.
این موضوع ازطریق ایمیلی مشخص شده است که ولو چند روز قبل برای بازی‌سازهای مختلف ارسال و در آن از سرویس جدیدی تحت عنوان Remote Play Together صحبت کرد؛ قابلیتی که فاز بتای آن از ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) آغاز می‌شود و بازی‌های چندنفره‌ی رقابتی و همکاری‌محور (Co-op) محلی و آن‌دسته از بازی‌هایی که صفحه را به دو نیم تقسیم می‌کنند (Split-Screen)، به‌طور خودکار به این ویژگی جدید مجهز خواهند شد.
اسپراگ تنها کسی نبوده که در این مورد صحبت کرده است و تعدادی بازی‌ساز دیگر هم حرف‌های او را تأیید کرده‌اند. در مجموع شیوه‌ی کار بسیار ساده است و تنها کافی است کسی که بازی را خریداری کرده، ازطریق رابط کاربری استیم تا چهار نفر از دوستان خود را به تجربه‌ی آنلاین آن دعوت کند و بعد از آن هم همه‌چیز دقیقاً مثل زمانی است که دوستان درکنار هم بازی می‌کنند.
آقای نیتن دارکو (Nathan Darko)، سازنده‌ی بازی مستقل Guard Duty با انتشار مطلبی در حساب توئیتر خود تایید کرد که ویژگی Remote Play Together به زودی برروی پلتفرم استیم عرضه می‌شود.

آقای دراکو تصویری از پیام منتشر شده از سوی شرکت ولو را با هواداران به اشتراک گذاشته است. شرکت ولو در این پیام که برای توسعه دهندگان ارسال شده، بیان کرده است:
دلیل انتشار این پیام این است که به شما درباره‌ی ویژگی جدیدی که به زودی به استیم اضافه می‌شود، اطلاع دهیم.
بازی‌های چندنفره‌ی آفلاین شما به زودی ارتقا پیدا می‌کنند تا به صورت خودکار از ویژگی Remote Play Together پشتیبانی و استفاده کنند. Remote Play Together ویژگی جدید پلتفرم استیم است که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد عناوین آفلاین خود را به صورت چندنفره و از طریق اینترنت در کنار یکدیگر تجربه کنند. ما باور داریم که این ویژگی می‌تواند برای بازی‌بازان و توسعه دهندگان بسیار ارزشمند باشد و به همین دلیل، ما نسبت به برگزاری بتا برای این ویژگی بسیار هیجان‌زده هستیم.

تمامی بازی‌های چندنفره‌ی آفلاین، کوآپ آفلاین و بازی‌هایی که از قابلیت Split Screen پشتیبانی می‌کنند، به صورت خودکار به بتای Remote Play Together اضافه خواهند شد. بتای این ویژگی در تاریخ ۲۹ مهر (۲۱ اکتبر) برگزار خواهد شد.
هرچند در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این قابلیت نداریم و فهرست کامل بازی‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند هم منتشر نشده است ولی اگر اطلاعات ایمیل ولو را در نظر بگیریم، باید منتظر پشتیبانی این سرویس از تمام بازی‌های چندنفره‌ی محلی استیم باشیم؛ بازی‌هایی که خیلی وقت‌ها دوست داریم آن‌ها را با نزدیکان خود تجربه کنیم، ولی به‌خاطر دوری از یکدیگر نمی‌توانیم و اکنون این مشکل هم برطرف خواهد شد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *